PTTK Oddział Wisła został wyróżniony Złotą Honorową Odznaką za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

W dniu 22 stycznia odbyła się gala inaugurująca 60 lecie nadania praw miejskich Wiśle, na której bardzo miłym akcentem było wręczenie przez Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Kałużę i Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Jana Kawuloka Złotych Honorowych Odznak za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla wiślańskich stowarzyszeń. Wiślański Oddział PTTK znalazł się w gronie wyróżnionych.
Przyznana przez Kapitułę nagroda jest niezwykle cenna dla wiślańskiego oddziału PTTK. Jest ona uhonorowaniem ludzi, którzy od 36 lat angażują się społecznie w prace oddziału. Dzięki naszym przewodnikom, znakarzom, pracownikom informacji turystycznej, wolontariuszom możemy realizować założenia statutowe, a w głównej mierze popularyzować turystykę górską wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, dbać o bezpieczeństwo turystów w górach, organizować rajdy i akcje przewodnickie.
Należą się przy tej okazji podziękowania naszym partnerom, którzy wspierają nas finansowo we wszystkich podejmowanych przez nas akcjach – Miastu Wisła, Starostwu Powiatowemu w Cieszynie i Urzędowi Marszałkowskiemu w Katowicach, Gminie Istebna. 
Zapraszamy do naszej siedziby Zameczek Myśliwski Habsburgów przy ul. Lipowej 4a gdzie  mieści się Informacja Turystyczna, Referat GOT, można tutaj zapoznać się z zasadami naszej organizacji i wstąpić w nasze szeregi.