Komisja Znakarzy

Komisja Znakarzy zajmuje się znakowaniem i utrzymaniem szlaków turystycznych na obszarze działalności PTTK Oddział Wisła w Wiśle.

Na terenie Wisły jest sieć ok.200 km szlaków turystycznych, jednak w wyniku historycznych podziałów oddziałowi PTTK Wisła w Wiśle powierzono utrzymywanie 140 km szlaków turystycznych i prawie 80 km szlaków spacerowych. Gwoli pełnej informacji należy podać szlaki przebiegające przez teren Wisły, choć ich utrzymanie należy do innych oddziałów PTTK, a są to szlaki: czerwony szlak na odcinku Czantoria – Stożek konserwowany przez Cieszyn, czerwony szlak na trasie Barania Góra – Magurka Wiślańska utrzymywany przez Żywiec i należące do Szczyrku, szlaki : zielony z Baraniej Góry na Skrzyczne, czerwony z Przełęczy Salmopolskiej na Malinowską Skałę oraz niebieski łącznik z Malinowa na siodło między Zielonym Kopcem a Malinowską Skałą.


Komisja Znakarzy odnawia większość górskich szlaków turystycznych i sporą część spacerowych oraz wymienia czy uzupełnia urządzenia informacyjne (słupy, drogowskazy, tabliczki, tablice z siecią szlaków).


Komisja Znakarzy zwraca się z prośbą o dostarczanie wszelkich informacji o złym stanie oznakowania szlaków turystycznych do Oddziału PTTK Wisła w Wiśle na ul. Lipowej 4a, tel. 33 855 35 60 w. 24 lub pttk@wisla.pl

Skład Komisji Znakarzy:

Marcin Skorupa
Włodzimierz Zwierzchowski
Arkadiusz Zwierzchowski
Jan Jurczyński
Tadeusz Leżański
Grażyna Pruska
Krzysztof Legierski
Elżbieta Dorighi
Tadeusz Papierzyński
Anna Pilch
Zbigniew Wrzecionko
Jacek Pruski