NOWOŚĆ! Wycieczki wielodniowe w Sudety dla członków PTTK

Wielodniowe wycieczki w Sudety SKKT PTTK „KRETY”

W dobie koronowirusa trudno jest cokolwiek planować, ale trzeba jakoś sobie radzić i dbać o swoją kondycję zdrowotną. W ramach Koła Turystyki SKKT PTTK „Krety” działającego przy Oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego Wisła i w Szkole Podstawowej nr 6 w Ustroniu planujemy wielodniowe wycieczki wędrowne dla rodzin i członków PTTK w Sudety. Wycieczki tak są zaplanowane, by była możliwość przejścia całego Głównego Szlaku Sudeckiego i zdobycia punktów do małych odznak Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK i do DUŻYCH oraz zdobycia odznak Głównego Szlaku Sudeckiego( zaliczamy całe pasma górskie i wymagane punkty turystyczne). To powoduje, że muszą trwać minimum 4 dni oraz średnie dzienne trasy do przejścia to od 20 do 27km na dzień.

Pierwsza wycieczka będzie miała miejsce od 15.06.20 (godz. 16.00) do 19.06.20(godz. 20.00) w okresie egzaminów klas VIII szkoły podstawowej i będzie realizowana od Dusznik Zdroju do Głuszycy ( Góry Stołowe, Obniżenie Rudzkie i Góry Sowie). Przejdziemy 102km w cztery dni, ale musimy być w Dusznikach już wieczorem przed startem, czyli faktycznie jesteśmy na wycieczce pięć dni ( kwestia dojazdu, ale jest to do ustalenia). To powoduje, że koszt wyprawy wyniesie 400,00zł. W ramach wpisowego planujemy 4 noclegi, 4 obiadokolacje, turystyczne przekąski i picie na drogę, przejazd i książeczki, odznaki GOT w przypadku zaliczenia tras. ( plan wycieczki do pobrania na osobnym załączniku)

Druga wycieczka będzie w terminie od 16.08.20 ( niedziela) d0 23.08.20 lub w terminie wcześniejszym od 8.08.20 ( sobota)do 15.08.2020. W zgłoszeniach – oświadczeniach rodziców proszę o podkreślenie terminu, gdyż ta wycieczka jest jeszcze w początkowym etapie i mogę termin dostosować do potrzeb turystów. Trasa wycieczki to ponad 150km przebytych w ciągu 8 dni – 4 dzień luźniejszy ( pierwszy i ostatni dzień to nieco krótsze czasy przejścia, gdyż w tych dniach trzeba przewidzieć czas dojazdu do miejsca wyjścia jak i powrotu do domu), od Głuszycy przez Karpacz, Szklarską Porębę do Świeradowa Zdroju. Koszt wycieczki to 800,00zł, liczę na 100,00zł dziennie a w tym basen i większa porcja posiłków. ( plan wycieczki do pobrania na osobnym załączniku)

Ponieważ wycieczki organizowane są przez PTTK – działalność statutowa, więc jest możliwość wystawienia imiennych faktur dla uczestników wycieczki, które będą mogły być rozliczone w ramach rządowych BONÓW turystycznych, o ile te bony będą. Oferta wycieczek jest kierowana do uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Ustroniu i ich rodziców/ opiekunów oraz do członków PTTK z obszaru Powiatu Cieszyńskiego. Grupa nie będzie osobno ubezpieczana, dlatego wymagane jest członkowstwo PTTK ( legitymacja jest gwarancją ubezpieczenia) lub indywidualne ubezpieczenie.

Organizacja wycieczek:

Ponieważ są obostrzenia w przemieszczaniu się turystów na szlakach, więc nie przewiduje się „prelekcji przewodnickich” , trasy będą omawiane z opiekunami / rodzicami i będzie się wycieczka przemieszczać w grupach mając tylko osobę prowadzącą z przodu i zabezpieczającą tył. Noclegi będą w pokojach według składów rodzin i zgodnie z zaleceniami ( mniejsza ilość osób w pokojach) a posiłki nie licząc jednego –ciepłego zabezpieczonego przez organizatora w „Lokalu gastronomicznym” , będą we własnym zakresie. Po drodze( co dwa dni) będzie możliwość zakupu pieczywa i dodatków do posiłków, więc nie trzeba będzie wszystkiego nieść na plecach. W przypadku większej ilości uczestników wycieczki, będzie auto bezpieczeństwa, które będzie w niektórych miejscach noclegowych i będzie przewozić zapasy jedzenia i inne turystyczne wyposażenie. Co do składów rodzin, to są to dzieci ich rodzice, dziadkowie, dorosłe rodzeństwo, kuzynostwo.

Uczestnik wycieczki powinien mieć ze sobą:

  1. plecak, śpiwór, latarkę, legitymacje i książeczki PTTK,
  2. picie-1 l. wody/ na dzień, chleb na śniadania, jakiś ser i wędliny na dwa dni, energetyczne przekąski i coś słodkiego.
  3. pelerynę przeciwdeszczową ,czapkę, klapki do schroniska, rzeczy do przebrania w workach foliowych,( 2 pary spodni, i spodenki krótkie, 3 bluzy z krótkim i długim rękawem, polar – sweter, komin (apaszkę) na szyję i usta, maseczkę, 5 par skarpet, buty turystyczne i ewentualne buty do przebrania.
  4. ręcznik i środki czystości, higieniczne …,

Wymagane jest wyposażenie turystyczne i dobra kondycja.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie dziecka i opiekuna na Oświadczeniu/Zgłoszeniu Rodziców ( druk do pobrania) i przesłaniu go mailowo do PTTK Wisła (e-mail: pttk@wisla.pl ) lub organizatora MSKukuczka ( mariolaszyk@vp.pl. ), zapłaceniu zaliczki w kwocie 100,00zł na przelew do PTTK „Wisła” : ING Bank Śląski 08 1050 1096 1000 0001 0120 5052 adres PTTK -u 43-460 Wisła ul. Lipowa 7a i przekazaniu przed wycieczką podpisanego druku organizatorowi M. Szymańskiej –Kukuczki. Pozostałe płatności będą pobieranie na KP ( później faktura) przed wycieczką lub w trakcie jej trwania. Dzieci z SP 6 w Ustroniu – Nierodzimiu mogą Zgody/ Oświadczenia rodziców zostawić w sekretariacie szkoły.

Zapraszam na wycieczki i proszę o szybki kontakt celem zarezerwowania noclegów i posiłków.

Do zobaczenia M. Szymańska- Kukuczka.

Lista załączników: