PTTK POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO - KRAJOZNAWCZE
ODDZIAŁ WISŁA
Strona główna

----------------------------------------------------------------------------------------

2013 rok

Dwustu narciarzy biegowych i turystów pieszych wyruszyło 16 marca na jubileuszowy, X Międzynarodowy Rajd Narciarsko-Pieszy Ku Źródłom Wisły. Wystartować można było z Kubalonki lub z Koczego Zamku. Zdecydowana większość uczestników wybrała tę pierwszą drogę.

Trasa prowadziła wpierw drogą na Stecówkę, później jedni poszli szlakami turystycznymi przez Karolówkę, inni zaś wybrali drogę wiodącą do drogi prowadzącej z Wisły Czarnego na Przysłop. Właśnie w schronisku na Przysłopiu pod Baranią Górą wszyscy spotkali się na mecie rajdu.

Po posileniu się pysznym bigosem przyszedł czas na wyróżnienie najliczniej biorących udział w rajdzie grup. Nie po raz pierwszy najliczniejszą, 45-osobową grupą przybyli nasi rodacy zza Olzy – członkowie Polskiego Towarzystwa Turystyczno Sportowego Beskid Śląski w Republice Czeskiej. Za nimi uplasowało się Koło PTTK Skoczów ‘Zdobywcy’ przybywając na rajd 29-osobową grupą. Trzecie miejsce przypadło 19-osobowej grupie członków PTTK z Radlina.

Turyści, którzy przybyli na rajd, na mecie mieli okazję do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o regionie. Zwyciężył Bolesław Cieślar, za nim uplasowali się Jan Pilch oraz Galina Socha. Komu natomiast było mało wysiłku fizycznego, mógł wziąć udział w zawodach w biegu na rakietach śnieżnych, co jak się okazało, nie jest wcale proste.

Z rajdu wszyscy uczestnicy wracali w wyśmienitych humorach. Zwłaszcza, że nad wyraz dopisała także pogoda. Było słonecznie i przyjemnie, a przy tym jakby specjalnie dla narciarzy dzień wcześniej spadła warstwa świeżego śniegu. - Nie promowaliśmy jakoś szczególnie tego rajdu jako jubileuszowego, bo nie chcieliśmy zapeszyć. Tymczasem nawet pogoda wygląda, jakby była specjalnie dla nas – cieszyła się Helena Skorupa – prezes Oddziału PTTK w Wiśle, organizatora rajdu.


       


   


         

    

          
 Rajd ku Żródłom Wisły
Aktualności Rajd Kukuczki
Imprezy Zwiedzanie Zameczku Prezydenckiego
Historia Wycieczka po Wiśle
Kontakt Akcja "Przewodnik czeka"
Noclegi Rajdy rowerowe
Created by Marek Pinkas